2 thoughts on “Jedna warstwa nie wystarczy, skóra od podstaw

  1. Ciekawie zrobiony wpis. Nasuwa się mi na pewno jedno pytanie dotyczące wstępu. Te 20kg wagi skóry to u jakiej osoby ? Która waży 150 kg ? Dajmy na to że ten komentarz pisze osoba która waży 50kg. Logicznie ujmując niemożliwym jest żeby wtedy skóra ważyła 20kg.

    1. Hej!
      Dzięki za uwagę, masz absolutną słuszność- tutaj jest błąd. 20 kg skóry jest niemożliwe dla przykładowo osoby o masie 50 kg, a 125 kg – tak jak mniej więcej podałaś 🙂
      Długo zastanawiałam się skąd taką informacje wzięłam, szczególnie ze przy tym wpisie korzystałam z wielu książek. Przejrzałam to co mam na półkach i nigdzie nie znalazłam wzmianki na temat masy.

      Dopiero wpisując fraze typu ” how much does skin weigh/ skin weight ” etc. pojawia się liczba 20…ale lbs. czyli funtów nie kilogramów. Tak więc jest niemal pewne, że informacja pochodzi z sieci i już nie wiedzieć czemu napisałam te nieszczęsne kg. 20 lbs.= ok 9 kg.

      Wracając już do samej skóry- jest liczona jako 16% masy ciała jeżeli w jej skład wliczamy podściółkę tłuszczową.
      Jeżeli liczymy naskórek+ skórę właściwą+ tkankę podskórną jest to 6% masy

      Wpis powstał dawno temu, teraz jak go przeglądam widzę spore niedociągnięcia i że wymaga aktualizacji. np. Tkanka tłuszczowa wg. obecnej wiedzy pełni wiele funkcji regulacyjnych o charakterze endokrynnym, immunologicznym, zawiera także subpopulacje komórek macierzystych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polub mój blog :)

Follow by Email
Facebook
Twitter
Instagram
zBLOGowani.pl